İç ve Dış Dudak Estetiği
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!

  İç ve Dış Dudak Estetiği

  İç ve Dış Dudak Estetiği

  İç ve dış dudak estetiği yani labioplasti, iç ve dış dudakların küçültülmesi işlemidir. Bununla beraber dudaklardaki asimetrinin düzeltilmesi de bu işlemler arasındadır.

  İç ve dış dudakların gereğinden büyük olması; hijyenik anlamında oldukça olumsuzdur. Cinsel ilişkide büyük olan dudaklar vajina içerisine girilebilir ve bu sebeple de ağrı söz konusu olabilir. İç ve dış dudakların büyük olması sebebiyle, estetik kaygı bir yana enfeksiyon riski de artmaktadır. Bununla beraber, kadının yaşı ilerledikçe hacim ve esneklik kaybı yaşayan vajinal dudaklarda, doku kaybı söz konusu ise büyütme operasyonları da yapılabilir.

  Labioplasti, genital bölgede estetik görünümün yeniden kazanılmasını sağlayan bir cerrahi işlemdir. Özellikle çok sayıda doğum ya da doğumsal olarak vajinal dudaklarda büyüklük ya da doku kaybı olan kadınlara uygulanmaktadır.

  Labioplasti hangi operasyonları kapsar?

  Büyük dudaklar, küçük dudakları kapatacak şekilde durmaktadır. Ancak çeşitli durumlarda küçük dudaklar, büyük dudakların içerisinde sarkabilir ve büyük dudaklardan daha uzun durabilir. Bu durum doğuştan olabileceği gibi, sonradan da olabilmektedir. İç ve dış dudakların hacmi; cinsel ilişki sırasında ya da sağlık açısından sorunlara yol açabilmektedir. Mantar ve akıntı riski, iç ve dış dudakları büyük kadınlarda daha fazladır.

  Neden Yapılır?

  İç ve dış dudakların görüntüsü, şekli ya da büyüklüğünden rahatsızlık söz konusu ise,
  İç ve dış dudaklar bisiklete binme, spor yapma ya da tampon yerleştirme sırasında engel teşkil ederse,
  Bikini, iç çamaşırı ya da tayt gibi kıyafetler giyerken zorluk çekiliyorsa, saklama ihtiyacı duyuluyorsa,
  İdrar yaparken, hijyenik açıdan olumsuz meydana geliyorsa, iç ve dış dudak estetiği yapılabilir.

  Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır?

  Lokal ve genel anestezi ile uygulanmaktadır. Yaklaşık olarak 30 dakikada tamamlanabilir. Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alımı söz konusu değildir. Ameliyat izi kalmaz. İyileşme süreci, adet olmayan sürece denk getirilmelidir. Bu sayede enfeksiyon riski azalacaktır. Hastanede yatmaya gerek yoktur. Dikişler, 10 gün içerisinde kendiliğinden düşecektir. Ancak bu süreçte tuvalet temizliğine dikkat edilmelidir. Tuvalet temizliği, önden arkaya doğru yapılmalıdır.

  Duş alırken ayakta duş almaya dikkat edilmelidir. Havuz ya da hamam gibi ortamlar iyileşme dönemi tamamlanıncaya kadar yasaktır. Havuz, enfeksiyon riskine yol açtığı için sorunlar meydana gelebilir.

  İç ve dış dudak estetiği bakirelere yapılır mı?

  İç ve dış dudak ameliyatı bakirelere yapılabilir. Kızlık zarı vajina içerisinde yer aldığı için iç ve dış dudaklarla ilgisi yoktur. Bu sayede kızlık zarına zarar verilmez.

  Yorumlar

  Bir yorum yazınız