Beslenme

Beslenme

22 Mart 2023 0
beslenme.jpg

Besinler sadece birer kalori kaynağı olarak görülmemelidir. Aldığımız besinleri hücrelerimiz ve genlerimize iletilen birer datadır. Hücreler bu bilgiden bir anlam çıkarır ve bu bir sonuç doğurur.

Fonksiyonel tıp bakış açısıyla her birey özeldir ve hastalık yoktur hasta vardır. Hastalık etiketlerine takılı kalmak yerine yaşanan hayatın kalitesini arttırmak hedeflenir. Sorunların nedenleri bulunup kökten çözmek için çaba sarf edilir. Yaşam tarzı değişiklikleri ve özellikle diyet değişiklikleri elimizdeki en büyük güçtür.

Bu bağlamda, danışana beslenme geçmişini anlamak, kırılma noktaları var mı, vücuduna binen yükler var mı anlayabilmek için kapsamlı anketler gönderilir ve detaylıca doldurulmuş olarak alınan anket formları üzerinde titizlikle çalışılır. 

İlk görüşmede sağlık ve beslenme anketlerinin üzerinden beraberce geçilir, anket doldurulurken eksik kalan konular ya da detayına ihtiyaç duyulan konular tekrar konuşulur. Ardından görüşmenin özeti doktorumuza iletilir ve 3’lü, doktor-diyetisyen-hasta görüşmesi için randevulaşılır. Bu görüşme sonrasında diyet planları yapılır, ihtiyaç varsa takviye planları düzenlenir ve çalışmaya başlanır.

Görüşmeler online olarak, Zoom uygulaması üzerinden sürdürülür. Günlük iletişim ihtiyacı olursa,WhatsApp üzerinden sağlanır.

Çalışmalar aylık bazdadır. Danışanın sağlık durumuna ve ihtiyacına göre düzenlenen program genelde 2-3 ay sürelidir, danışanın talebiyle ihtiyacı kadar uzatılabilir.

 

Bizi Arayın