Gebe Eğitimi
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!

  Gebe Eğitimi

  Gebe Eğitimi

  Keşkesiz doğum yolunda uluslararası standartlarda hazırlanmış bir doğuma hazırlık ve destek programıdır. Tüm içerik kanıta dayalı tıp bilgileri rehberliğinde hazırlanmakta ve gelişen bilgilerle yenilenmektedir.
  Lamaze International, Active Birth ve HypnoBirthing eğitimlerinin temel bölümlerini içermekle birlikte, İDA tarafından yaratılan eğitim teknikleri ve ülkemiz şartlarına uygun düzenlemeleri içerir. Anne Dostu Hastane Felsefeleri ile uyum içindedir.

  Gebe eğitimi hangi faydaları sağlar?

  Gebe eğitiminin en önemli faydası, annenin doğuma aktif olarak katılmasını sağlamaktır. Doğum sırasında korkuyla olacakları beklemektense, eğitim almış bir anne adayı bu olayın en doğal halini bilerek, vücudunda olup bitenleri bilir. Bu sayede de kontrollü hisseder. Doğum sırasında kendi vücudunu bilmek ve kontrolün elinde olması, doğum aşamasında anne adayına gereken en önemli iki faktördür. Aksi halde, anne adayı neler olup bittiğini anlamadığı için korkuyla etrafına bakacak, bir sonraki aşamayı bilmediği için daha da korkacak ve panik halinde içinde bulunduğu durumu daha şiddetli yaşayacaktır. Şayet tecrübesiz bir doğum ekibi mevcut ise, anne adayının bu panik halinden telaşa kapılabilir ve yanlış kararlar da verebilir. Bu sebeple her anne adayının gebe eğitimi alması oldukça önemlidir. Doğumun rahat ve ağrısız geçmesini destekleyen gebe eğitimi, anne ve bebeğin ilişkisini de kuvvetlendirecektir. Anne, doğumu bu kadar kontrollü ve bilinçli bir şekilde gerçekleştirdiği için başarı duygusuyla kendine güveni artacak ve bebekle ilk buluşmasında büyük bir etkileşim meydana gelecektir.

  Gebe eğitimi sayesinde doğum sırasında birçok zorluk kolaylıkla aşılabilir. Bu konuda uygulanan diğer yöntemlerden biri de, ”Lamaze yöntemi” olarak kabul edilir. Lamaze yönteminde, anne adayı duygusal ve bedensel olarak bilinçli olarak doğuma hazırlanır. Hazırlanan anne, korku duymak yerine bebeğine kavuşmak için tatlı bir heyecan yaşar.

  Yorumlar

  Bir yorum yazınız