Genital Estetik


genital-estetik

Lazerle Genital Beyazlatma (Whitening)

Kadınlarda estetik kaygılara yol açabilen, bikini bölgesindeki renk değişikliğinin giderilmesi ve eski cilt renginin yeniden oluşturulması için pigment açıcı lazer tedaviler uygulanmaktadır.

Ortalama 2 seans lazer tedavisi ile problemden ağrı ve acı duymadan kurtulmak mümkündür.

 • Labioplasti hangi operasyonları kapsar?
 • Genital Beyazlatma Nasıl Yapılıyor?
 • Vajina Daraltma nasıl yapılıyor?
 • Klitoris Estetiği
 • İç ve Dış Dudak Estetiği
 • Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır?
 • Lazerle Genital Bölge Beyazlatma
 • Genital bölge neden kararır?
 • Lazer ile beyazlatma işlemi nasıl yapılır?
 • Lazerle renk açma sonrası nelere dikkat etmek gerek?
 • Genital lazer zararlı mıdır?
 • Cinsel hayata ne zaman başlanılabilir?
Labioplasti hangi operasyonları kapsar?

Büyük dudaklar, küçük dudakları kapatacak şekilde durmaktadır. Ancak çeşitli durumlarda küçük dudaklar, büyük dudakların içerisinde sarkabilir ve büyük dudaklardan daha uzun durabilir. Bu durum doğuştan olabileceği gibi, sonradan da olabilmektedir. İç ve dış dudakların hacmi; cinsel ilişki sırasında ya da sağlık açısından sorunlara yol açabilmektedir. Mantar ve akıntı riski, iç ve dış dudakları büyük kadınlarda daha fazladır.

Neden Yapılır?

İç ve dış dudakların görüntüsü, şekli ya da büyüklüğünden rahatsızlık söz konusu ise,
İç ve dış dudaklar bisiklete binme, spor yapma ya da tampon yerleştirme sırasında engel teşkil ederse,
Bikini, iç çamaşırı ya da tayt gibi kıyafetler giyerken zorluk çekiliyorsa, saklama ihtiyacı duyuluyorsa,
İdrar yaparken, hijyenik açıdan olumsuz meydana geliyorsa, iç ve dış dudak estetiği yapılabilir.

Genital Beyazlatma Nasıl Yapılıyor?

Genital beyazlatma işleminde cildin üst katmanına yerleşen pigmente lezyona neden olan melaninin lazer ile parçalanmasına yönelik bir tedavi biçimidir.

İç ve Dış Dudak Estetiği (Labioplasti)

Genital estetik problemlerinden birisi de  iç ve dış dudak asimetrisidir. Bu durum, labioplasti adı verilen genital bölge düzeltme operasyonları ile düzeltilebilmektedir.

Operasyonlar lokal veya genel anestezi altında yapılabilmektedir. Labioplasti işleminden yaklaşık 40 gün sonra cinsel ilişkide bir sakınca bulunmamaktadır.

Lazerle Vajen Daraltma (Tightening)

Vajinal doğum, obezite, çok sık cinsel ilişki, ileri yaş menopoz, sigara kullanımı vb. hormonal ve genetik nedenlerden oluşan vajinal genişleme artık son teknoloji lazer tedavisi ile cerrahi prosedür gerektirmeden etkili ve kısa bir sürede tedavi edilebilmektedir.

Vajina Daraltma nasıl yapılıyor?

Vajina daraltma uygulaması jinekolojik muayene masasında yatış pozisyonunda yapılır ve ortalama 30-40 dk sürmektedir. İşlem ağrısız olduğu için genel anestezi gereksinimi yoktur. Lazer ışınlarının fototermal etkisi ile vajen mukoza dokusunun altında bulunan gevşemiş bağ dokusunda kolajen sentezini tetikleyerek vajinal kanalın daralmasını ve yenilenmesin sağlar.

Klitoris Estetiği

Cinsel ilişki sırasında kadının haz almasını ve duyarlılığını sağlayan klitoris çevresine uygulanan estetik işlemler, kadının ilişki sırasında orgazm olmasını kolaylaştırmakta. Klitoris estetiği, direkt olarak klitorise yapılan bir müdahale değildir. Çevresinde bulunan iç ve dış dudak ile klitoral deri şapkası, klitorisi açığa çıkarak şekilde yeniden düzenlenmekte ve böylece cinsel işlev bozuklukları giderilmektedir.

Klitoris, kadın cinsel organının üzerinde bulunan, küçük dudakların başladığı alanda bulunmaktadır. Şekli her kadında parmak izi gibi farklıdır. Doğum yapmak ya da yaşın ilerlemesi ile görüntüsü ya da şekli bozulmamaktadır. Fakat çeşitli durumlarda klitorisin kapalı konumda olması, orgazm olma ile ilgili sorunlara sebep olabilmektedir.
Operasyon sırasında bölgedeki sinirlere hasar verilmemektedir. Yalnızca klitorisin etrafındaki çevre dokular düzenlenmektedir. Çeşitli durumlarda klitorisin etrafında şapka ya da klitorisi örten parçalar bulunabilir. Bu durumda da klitorisle temas zorlaşır. Ameliyat sırasında bu dokular, klitorisin ortaya çıkabileceği şekilde düzenlenir.

Orgazmı kolaylaştırıyor!

Klitoris estetiği günümüzde en çok talep edilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Klitorisin çevresinde yer alan dokuların düzenlenmesi, klitorisin uyarılmasını da kolaylaştırmakta. Bu operasyon, iç ve dış dudak küçültme operasyonu ile birlikte de yapılabilmektedir.

Klitoris estetiğinde eriyen dikişler kullanılır. Bu sayede dikiş alma sorunu yoktur. Ameliyattan sonra 3 gün duş alınmaması tavsiye edilir. Tuvalet temizliğinde; önden arkaya metodunun besinmesi gerekir. Antiseptik ile hijyen sağlanır. İyileşmesi süresi tamamlanana kadar cinsel ilişki yasaktır. Operasyondan sonra ağrı kesici ve antibiyotik kullanılır.

Klitoris daha belirgin hale gelir. Bu sayede klitorisin duyarlılık kazanması sağlanır. Genel anestezi altında uygulanan klitoris estetiği, 30 dakikada tamamlanmakta ve iyileşme süresi 7-10 gün olmaktadır.

İç ve Dış Dudak Estetiği

İç ve dış dudak estetiği yani labioplasti, iç ve dış dudakların küçültülmesi işlemidir. Bununla beraber dudaklardaki asimetrinin düzeltilmesi de bu işlemler arasındadır.

İç ve dış dudakların gereğinden büyük olması; hijyenik anlamında oldukça olumsuzdur. Cinsel ilişkide büyük olan dudaklar vajina içerisine girilebilir ve bu sebeple de ağrı söz konusu olabilir. İç ve dış dudakların büyük olması sebebiyle, estetik kaygı bir yana enfeksiyon riski de artmaktadır. Bununla beraber, kadının yaşı ilerledikçe hacim ve esneklik kaybı yaşayan vajinal dudaklarda, doku kaybı söz konusu ise büyütme operasyonları da yapılabilir.

Labioplasti, genital bölgede estetik görünümün yeniden kazanılmasını sağlayan bir cerrahi işlemdir. Özellikle çok sayıda doğum ya da doğumsal olarak vajinal dudaklarda büyüklük ya da doku kaybı olan kadınlara uygulanmaktadır.

Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır?

Lokal ve genel anestezi ile uygulanmaktadır. Yaklaşık olarak 30 dakikada tamamlanabilir. Eriyen dikişler kullanıldığı için dikiş alımı söz konusu değildir. Ameliyat izi kalmaz. İyileşme süreci, adet olmayan sürece denk getirilmelidir. Bu sayede enfeksiyon riski azalacaktır. Hastanede yatmaya gerek yoktur. Dikişler, 10 gün içerisinde kendiliğinden düşecektir. Ancak bu süreçte tuvalet temizliğine dikkat edilmelidir. Tuvalet temizliği, önden arkaya doğru yapılmalıdır.

Duş alırken ayakta duş almaya dikkat edilmelidir. Havuz ya da hamam gibi ortamlar iyileşme dönemi tamamlanıncaya kadar yasaktır. Havuz, enfeksiyon riskine yol açtığı için sorunlar meydana gelebilir.

İç ve dış dudak estetiği bakirelere yapılır mı?

İç ve dış dudak ameliyatı bakirelere yapılabilir. Kızlık zarı vajina içerisinde yer aldığı için iç ve dış dudaklarla ilgisi yoktur. Bu sayede kızlık zarına zarar verilmez.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölge, zaman içinde koyulaşabilir. Bölgesel veya geniş renk değişimleri meydana gelebilir. Bu durum kararma ya da siyahlaşma olarak ifade edilir. Bu gibi durumlar, lazer işlemi ile eski haline döndürülebilir. Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi; labial ya da vulvar whitening olarak geçmektedir. Dış genital bölgeye uygulanan lazer işlemleri, genital alanın sıkılaştırılması için de uygulanabilir.

Genital bölge neden kararır?

Dış genital bölge, tıbbi literatürde vulva olarak adlandırılır. Vulva, zaman ilerledikçe ve hormonal değişimler kaynaklı olarak koyulaşabilir. Bu alanda koyulaşmaya sebep olan; östrojen hormonudur. Yani hamilelik döneminde ya da ergenlik döneminde artan östrojen hormonu sebebiyle vulva koyulaşır. Bu koyulaşma kalıcıdır ve zamanla artar. Bununla beraber, güneş ışınlarına direkt olarak maruz kalınmasa dahi UV etkisi sebebiyle koyulaşmaya devam eder.

Hamilelik dışında; doğum kontrol haplarının kullanılması, polikistik over sendromu, hormonal hastalıklar, cilt hastalıkları da genital bölgede kararmaya sebep olabilir.

Lazer ile beyazlatma işlemi nasıl yapılır?

Lazer ile uygulanan renk açma tedavisi oldukça basit bir işlemdir. Ortalama 2 seansta tamamlanmaktadır. İşlemden önce lokal anestezik krem kullanılır. Bu sayede hasta herhangi bir ağrı ya da acı duymaz. İşlem sırasında genel anestezi kullanılmasına gerek yoktur. Lazer ile genital bölge beyazlatma işleminde; cildin dermis tabakasında bulunan ve koyulaşmaya yol açan melanin pigmenti üreten melanosit hücreleri tahrip edilir. Bu sayede beyazlatma işlemi tamamlanır. Lazerle renk açmak için tek seans yeterlidir. İşlem ağrısızdır ve yapıldıktan hemen sonra günlük hayata geri dönülebilir.

Lazerle renk açma sonrası nelere dikkat etmek gerek?

Genital lazerin herhangi bir zararı olmaz. Uzman ellerde uygulanan bu işlemin herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Lazer ışığının cilde penetrasyonu 3 mm’yi geçmediği için zararı dokunmamaktadır. Kısırlık, adet düzensizliği ya da libidoda azalma gibi sorunlar söz konusu değildir.

Genital lazer zararlı mıdır?

Genital bölge, zaman içinde koyulaşabilir. Bölgesel veya geniş renk değişimleri meydana gelebilir. Bu durum kararma ya da siyahlaşma olarak ifade edilir. Bu gibi durumlar, lazer işlemi ile eski haline döndürülebilir. Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi; labial ya da vulvar whitening olarak geçmektedir. Dış genital bölgeye uygulanan lazer işlemleri, genital alanın sıkılaştırılması için de uygulanabilir.

Cinsel hayata ne zaman başlanılabilir?

Doku iyileşmesi gerçekleştikten sonra cinsel ilişkiye başlanabilir. Şişlik, ağrı ya da su toplaması meydana gelmemiş ise ilk bir haftadan sonra genellikle cinsel ilişki başlar.İletişim


Telefon

+90(216) 391 77 22


Mail

info@ozlemaras.com


Adres

Validei Atik Nuhkuyusu Cd. No:197 Üsküdar / İST© 2021 OP. DR. ÖZLEM ARAS© 2021 OP. DR. ÖZLEM ARAS