Tüp Bebek Tedavisi Nedir?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!

  Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

  Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

  Modern tıp çocuk sahibi olmak isteyenler için pek çok fırsat sunmaktadır. Tüp bebek tedavisi bu yönde uygulanan yardımcı üreme yöntemidir. Tüp bebek, kadın üreme hücreleri olan yumurtaların ve erkek üreme hücreleri olan spermlerin vücut dışında, laboratuvar ortamında bir araya getirilerek döllenmenin elde edilmesini sağlayan tedavi sürecidir.

  Çiftlerin çocuk sahibi olması için rutin bir protokol yerine kişiye özel tedavi tekniği uygulanmalıdır. Bunda çiftin yaşı erkeğin sperm kalitesi, sayısı, genetik yapısı, çiftin hormon değerleri, yumurtlama döngüsü, psikolojisi gibi bir çok faktörler göz önüne alınarak düşünülmektedir. Dolayısıyla her hastaya aynı tedavi uygulanmaz.
  Yumurtalıkların uyarılması:Yumurtaların gelişimi 2-4 günlük aralıklarla vajinal ultrason ve hormon ölçümleri ile takip edilir. Bu aşama ortalama 7-10 gün sürer.

  Yumurtaların toplanması: Yumurtalar hazır olduğunda çatlatma iğnesi yapılır ve 34- 36 saatte yumurtalar toplanır.

  Yumurta toplama işlemi vajinal ultrason eşliğinde ince iğnelerle anesteziyle yapılır.

  Spermin alınması: Yumurtaların toplandığı gün sperm doğal yolla veya bu mümkün değilse cerrahi işlemlerle alınır. Çifte en uygun sperm seçim yöntemi uygulanarak dölleme kabiliyeti en iyi olan sperm seçilir.

  Yumurta ve sperm döllenmesi için Mikro Enjeksiyon yapılır.

  Embriyo transferi: Başarı şansının en yüksek olduğu gün tespit edilir ve o gün embriyolarınız yerleştirilir. Bu süre yumurta toplanmasından itibaren 3-5. günler arasındadır.

  Op.Dr. Özlem ARAS

  Yorumlar

  Bir yorum yazınız